Scratch

Scratch, to program mający za zadanie nauczyć podstaw programowania przy pomocy gotowych bloków. Pozwala łatwo zrozumieć logikę działania algorytmów. Dzięki temu łatwo zrozumieć bardziej złożone języki programowania w przyszłości.
Wersja online daje dużo więcej możliwości i jest dostępna w każdym systemie operacyjnym. Po zalogowaniu, można przechowywać swoje projekty i publikować własne programy.

Pobierz     Twórz on-line

LOGOMOCJA

Logomocja to środowisko, w którym można tworzyć również duże projekty. Przygotowane projekty można uruchamiać za pomoca wersji demonstracyjnej polskiej edycji programu - Logomocji. Istnieje także możliwość zapisywania projektu w postaci strony WWW, należy wówczas zainstalować specjalny plug-in do oglądania takich projektów za pomoca przeglądarki.

Pobierz     Materiały dodatkowe     Komendy i procedury

MAGICZNE BLOCZKI

Magiczne bloczki to program do tworzenia i symulowania (interpretowania, wykonywania) schematów blokowych. Schematy blokowe pomagają młodym programistom zrozumieć sposób tworzenia algorytmów. W przestrzeni dwuwymiarowej łatwiej analizuje się działanie samego algorytmu, aniżeli sam kod. Początkujący programista widzi od razu, co jest wykonywane i w jakim momencie.
Program występuje w wersji darmowej oraz płatnej

Pobierz

Kodu Game Lab

Kodu Game Lab to graficzne środowisko programistyczne. Producent postawił na atrakcyjną grafikę trójwymiarową i prostotę obsługi, dzięki czemu łatwo można rozpocząć przygodę z tworzeniem gier komputerowych. Program jest oczywiście całkowicie darmowy.

Pobierz